Dj eğitimi nedir?
DJ-course
– Geçmişe yönelik müzik ve şarkı birikimi olan kimseler belirli bir seviyeye geldiklerinde, biriktirdiklerini çevresiyle paylaşma ihtiyacı hissederler. Özellikle elektronik müzik dinleyicileri kendi tutkularını kitlelere aktarırken, mutlaka Dj’lik ile bir noktada buluşurlar. Esas amacı eğlenceyi sekteye uğratmadan devam ettirmek olan Dj’lik, bir sonraki parçayı seçme sanatı olarak da tarif edilebilir. Dj’lik eğitimi de kişiye, şarkı algoritması ve temelinin kurallarını aşılayarak, şarkıların benzer özellikleri vasıtasıyla birbirleri arasında geçiş yapılmasını hedefleyen bir kurs türüdür. Temel anlamıyla müzik ve ritim kulağı olanlar bu konuda avantajlı ve hızlı bir öğrenme süreci yaşasalar da, bu özellikleri fazla kuvvetli olmayan kimseler de çalışarak bu açıklarını kapatabilir ve Dj’lik yapabilirler.

Neler gerekli?

– Ülkemizde bu eğitimi veren kurslar ihtiyaç duyulan tüm ekipmanı sağlamaktadır. Ayrıca kursiyerin ekstra bir ekipman alması gerekmemektedir. Ancak kursiyer kendi evinde kullanabileceği bir Dj seti alırsa, bu onun eğitimi için oldukça faydalı olacaktır. Özel dersler dışında evde el pratiğini geliştirici çalışmalar yapması, onun hayal gücünü geliştireceği gibi aynı anda başlayan bir kursiyerden çok daha ileriye götürecektir. Kursiyerler için bir diğer önemli nokta da kendi kulaklığına sahip olmaktır. Kulaklık normal bir insan için arabası, cep telefonu ya da alışkanlıkları ne ifade ediyorsa Dj için onu ifade etmektedir. Alıştığınız kulaklık, daha iyi duyum ve dolayısıyla daha kusursuz miksler için çok faydalı olmaktadır.

Dj Egitimi


214998452_640

Müzik ve şarkı bilgim çok fazla yok, Dj olabilir miyim?

– Dj’liğin temelini ve prensiplerini öğrenerek şarkılar arasında geçiş yapabilmek sanıldığı kadar zor bir konu değildir. Kursiyer gerek yetenekleriyle, gerekse azmederek bu işi öğrenebilir. Ancak geniş bir müzik arşivine sahip olmak çok daha önemli bir konudur. Özellikle ülkemizde farklı coğrafyalarda yaşayan, farklı kültürel ve etnik kökenlere sahip insanların çokluğu düşünülürse, geniş bir kitleye hitap etmek oldukça zordur. İşte bu noktada müzik bilgisi gelişmiş ve geniş bir arşive sahip olan Dj’ler çok fazla öne çıkmaktadır.Kurslar nasıl işliyor?

– Temel Dj’lik Kursu birebir ve kursiyere özel olarak yapılmaktadır. Bu kurs, yılın 12 ayı boyunca kayıtlara açık bir programdır. Özel ders mantığıyla devam eden kurs, öğrencinin anlama ve uygulama becerisini arttırırken, öğrenim sürecinde karşılaştığı sorunları çözmede ve Dj’lik mesleğine adapte olmakta büyük faydalar sağlamaktadır. Kursiyer bu program boyunca Dj’liği öğrenmekle kalmamakta, House, Trance, Dubstep gibi günümüzün önemli elektronik müzik türlerinin tarihçeleri ve kaynaklarını da öğrenmektedir.

Dj lik kursları na katılmaya karar verdim, ne yapmalıyım?

– Yapmanız gereken çok basit; bize 0533 683 13 56 & 0232 339 83 77 numaralı telefonlardan ulaşabilir, info@izmircoast.com adresinden mail atabilir veya Bornova’da ki ofisimize gelerek bu kurs hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.